PRECORE Training

Nadchodzące edycje: 17-19.05.2024 oraz 12-14.07.2024

3-dniowe szkolenie wprowadzające do podejścia ISTDP

Zapisz się

PRECORE Training

PRECORE Training to trzydniowe zajęcia warsztatowe, które wprowadzają uczestników w podstawy i główne założenia Intensywnej Krótkoterminowej Psychoterapii Dynamicznej (ISTDP).

Jest to kurs dedykowany psychoterapeutom niezależnie od nurtu i modalności.

PRECORE Training kierujemy zarówno do osób, które rozważają podjęcie pełnego trzyletniego szkolenia w nurcie ISTDP (CORE Training), jak i te, które chcą wzbogacić swoją pracę terapeutyczną o elementy ISTDP.

Program szkolenia

PRECORE – Program:

Podczas trzydniowego kursu uczestnicy zapoznają się z teorią i praktyką ISTDP.

Tematyka kursu:
 • Specyfika diagnozy w ISTDP i dobór odpowiednich interwencji na pierwszym etapie pracy;
 • Elementy ISTDP stosowane na wstępnym poziomie rozwoju przez psychoterapeutę ISTDP;
 • Pierwsze sesje: jak ustanowić kulturę pracy terapeutycznej, by na kolejnych etapach praca mogła przebiegać intensywnie;
 • Jak radzić sobie z mechanizmami obronnymi pacjenta w momencie ustalania kontraktu psychoterapeutycznego;
 • Jak mobilizować wolę pacjenta do dalszej pracy terapeutycznej;
 • Jak pracować z pacjentem kruchym i silnie projektującym na początku pracy terapeutycznej (wstępne informacje);
 • Jak uchwycić trójkąt konfliktu w trakcie pierwszych sesji.

Kurs zawiera prezentacje teoretyczne, ćwiczenia, role play, prezentacje fragmentów sesji wideo oraz wykłady.

CORE TRAINING będzie superwizowany przez Jona Fredericksona w ramach trzyletniego kursu nauczycielsko-superwizyjnego, w którym bierze udział Leszek Jaworski.

PRECORE – Jak uczymy?

Metodyka nauczania obejmuje:
 • ćwiczenia interwencji terapeutycznych,
 • role play,
 • prezentacje fragmentów sesji wideo
 • wykłady.

Po zakończonych zajęciach uczestnicy otrzymują materiały szkoleniowe.

Informacje organizacyjne:

Program szkolenia jest zgodny z międzynarodowym modelem szkolenia Institute for ISTDP Training w Waszyngtonie. 

Nadchodzące edycje:

19-21 stycznia 2024
16-18 lutego 2024
1-3 marca 2024
22-24 marca 2024
5-7 kwietnia 2024
17-19 maja 2024 ZOSTAŁO JEDNO MIEJSCE
12-14 lipca 2024

Prowadzący:

Leszek Jaworski

Plan dnia:

Piątek, godz. 11-19 (godzinna przerwa lunchowa)
Sobota, godz. 10-18 (godzinna przerwa lunchowa)
Niedziela, godz. 10-18 (godzinna przerwa lunchowa)

Miejsce:

Instytut ISTDP w Warszawie, ul. Kasprzaka 29C lok.88

Koszt szkolenia

1200 zł

Konto Instytutu ISTDP:
Odbiorca: Ośrodek ISTDP Jaworski Sp. J.
Nr rachunku: 34 1140 2004 0000 3202 8382 4854

Prowadzący 

Leszek Jaworski

Leszek Jaworski

psychoterapeuta ISTDP

Nauczyciel i superwizor ISTDP, rekomendowany przez Instytut ISTDP w Waszyngtonie i Jona Fredericksona

Certyfikowany psychoterapeuta:

 • Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (od 2021),
  LINK
 • Europejskiego Stowarzyszenia Psychoterapii (od 2008)
 • IEDTA – psychoterapeuta ISTDP (od 2014).

W 2023 roku ukończył pierwsze w Polsce certyfikowane 3-letnie Studium Nauczycielsko-Superwizorskie pod kierunkiem Jona Fredericksona

W 2006 roku ukończył 4-letnie Studium Psychoterapii, 2-letnie Studium Terapii Rodzin oraz 2-letnie Studium Terapii Grupowej przy Laboratorium Psychoedukacji.

Od 2008 roku pracuje w podejściu ISTDP. Ukończył 2-letni kurs wstępny  a następnie 3-letni kurs zaawansowany metody ISTDP Core Training.

Od 2014 roku uczestniczy w Advanced Core Training ISTDP.

W latach 2016-2021 należał do zarządu Sekcji ISTDP przy Polskim Stowarzyszeniu Integracji Psychoterapii.

Od dziewięciu lat uczy i superwizuje psychoterapeutów w nurcie ISTDP, m.in. w ramach seminarium wstępnego metody ISTDP, Precore i Core Training.
https://istdpinstitute.com/istdp-therapist-directory/#Poland

Opinie kursantów

Nie byłem pewien, czy ISTDP to coś dla mnie, bo słyszałem na temat tego podejścia bardzo sprzeczne opinie. Leszek potrafił doskonale wyjaśnić wszystkie moje wątpliwości i pokazać, jak dobrze korzystać z tego podejścia. Polecam szkolenia i warsztaty z Leszkiem, można szybko i konkretnie wzbogacić swój warsztat pracy.

Adam, psychoterapeuta psychodynamiczny

Nigdy wcześniej nie doświadczyłam tak wspierającej i bezpiecznej atmosfery na szkoleniu dla psychoterapeutów, jak u Leszka! Dzięki ćwiczeniom w formie „role play” zaczełam stosować narzędzia ze szkolenia już następnego dnia w moim gabinecie. Jestem zaintrygowana  ISTDP – dopiero na tym szkoleniu zrozumiałam w pełni jego istotę. Pierwsze sesje z pacjentami są dla mnie łatwiejsze i nie mam też już aż takiej frustracji, gdy coś „utyka” w procesie. Narzędzia ze szkolenia pomagają mi zrozumieć, jakie obrony pacjenta blokują nam dalszą pracę.

Katarzyna, psychoterapeutka integracyjna

Szkolenie z Leszkiem było bardzo intensywnym, praktycznym i inspirującym doświadczeniem. Wyniosłam z niego nie dużo wiedzy, a przede wszystkim konkretne wskazówki praktyczne. Teraz lepiej rozumiem, dlaczego niektóre moje interwencje działały, a inne nie. Łatwiej mi się pracuje i mam wrażenie, że skuteczniej pomagam pacjentom.

Anna, psychoterapeutka psychodynamiczna

Szkolenie Precore prowadzone przez Leszka Jaworskiego daje solidny wgląd w ISTDP – unowocześnioną wersję podejścia psychodynamicznego. 3-dniowy kurs pozwolił mi w praktyczny sposób przyswoić wybrane narzędzia ISTDP do wykorzystania w gabinecie, a jednocześnie ocenić, czy chcę kontynuować pełne szkolenie w tej metodzie. Cieszę się, że wybrałam Precore właśnie u Leszka, ponieważ obok bardzo praktycznego i przejrzystego przedstawienia metody, dobrej atmosfery i poczucia humoru, Leszek zadbał o to by grupa składała się wyłącznie z psychoterapeutów – co również przełożyło się na poziom szkolenia. 

Joanna, psychoterapeutka gestalt.

Spotkania odbywały się w małej grupie — bardzo doceniam to, że prowadzący dbał o to, jak się mamy, rozpoczynając i kończąc każdy dzień i całość szkolenia (atmosfera bezpieczeństwa i klimat wymiany, wzajemnego uczenia się był szczególnie wartościowy w spotkaniu z bardziej doświadczonymi terapeutami). Leszek z zaangażowaniem przedstawia sposób pracy, jaki oferuje ISTDP, elastycznie łącząc różne formy (prezentacja, ćwiczenie interwencji, role play, nagranie, dyskusja wokół wątpliwości i pytań) i dopasowując je do potrzeb uczestników (dzieli się materiałami i informacjami nt. rekomendowanej literatury). Szkolenia w Instytucie ISTDP to porcja konkretnej, rzetelnej wiedzy łączącej różne perspektywy (teoretyczną, kliniczną, neurobiologiczną), którą poznaje się w działaniu. Cenię Leszka zapał, entuzjazm, otwartość, życzliwość i praktyczne wskazówki oraz zachęty do stopniowego wprowadzania technik do modelu swojej pracy. Jestem wdzięczna za pomoc i wsparcie uzyskane także po szkoleniu. Myślałam, że wystarczającą przygodą z ISTDP będzie dla mnie Pre Core, jednak widząc korzyści z tego podejścia w pracy gabinetowej (treści pomocne podczas pierwszych sesji i konsultacji w próbach badania motywacji i formułowania celu), chętnie uczestniczę w webinarach jako dobrej formule utrwalająco – przypominającej. Gdy Leszek omawia zagadnienie (np. mechanizmy obronne, projekcje, poczucie wartości), podaje konkretne przykłady, co bardzo pomaga mi stosować ten sposób myślenia w kontakcie z pacjentami. To inspirujące doświadczenie nie tylko wzbogaca warsztat pracy (uczy uważności, rozpoznawania optymalnego poziomu lęku), ale także sprzyja w rozwoju osobistym i zmaganiu się z własnymi ograniczeniami, dlatego podjęłam decyzję o uczestnictwie w Core Trainingu, by wzmacniać swoje kompetencje w precyzyjnym namierzaniu obron i uczeniu się integrowania wrażliwości i siły.

Katarzyna.

Podchodziłem z rezerwą do szkolenia z ISTDP, ponieważ spotkałem się z opiniami, że ISTDP to terapia agresywna, trudna dla pacjenta. Istdp w wykonaniu Leszka oraz jego sposób nauczania wraz ze wspaniałą atmosfera podczas szkolenia zupełnie odmieniły moje spojrzenie na ten rodzaj terapii. Leszek dzielił się swoją wiedzą, doświadczeniem, było także mnóstwo ćwiczeń interwencji terapeutycznych. Pokazywał również swój kawałek pracy z pacjentami na nagraniach, co było niezwykle pouczającym doświadczeniem. Wszystkie powyższe elementy szkolenia pozwoliły wprowadzić nową wiedzę i obserwację do mojej codziennej praktyki w pracy z pacjentem.

Jakub, psychoterapeuta integracyjny.  

Szkolenie PRECORE w Instytucie ISTDP miało wszystkie elementy, które są dla mnie ważne w rozwijaniu i poszerzaniu umiejętności pracy terapeutycznej – konieczna dawka teorii i ogromna przestrzeń na pracę warsztatową. Do tego przyjazna, bardzo bezpieczna atmosfera, którą umie stworzyć Leszek. W ciągu tych trzech dni mieliśmy szansę doświadczyć precyzji i głębokości interwencji w ISTDP, logiki tej metody w pracy z mechanizmami obronnymi pacjenta. Szkolenie jest cenne nie tylko dla terapeutów pracujących w tym nurcie, daje w ogóle nowe rozumienie procesu terapeutycznego i konkretne narzędzia do zastosowania w sesjach prowadzonych np. psychodynamicznie. W wykonaniu Leszka to metoda spokojna, poukładana, skuteczna, i tak też jej uczy. 

Marzena, psychoterapeutka psychodynamiczna.

kursantów

edycji precore training

edycje core training